Česky English
Drobečková navigace

Úvod > Dokumenty ke stažení > Příprava k endoskopii

Příprava k endoskopii

Příprava ke gastroskopii

Pacienti ke gastroskopii přichází lační, nejméně 4 hodiny před výkonem nejí a nepijí. Diabetici jsou objednáni přednostně v časných ranních hodinách, aby svá antidiabetika a inzulín požili se snídaní až po gastroskopii. Pacienti s onemocněními srdce, kteří používají antikoagulační léčbu, mají zvláštní přípravu. Některým vybraným pacientům ohroženým infekcemi jsou aplikována preventivně antibiotika. Po výkonu stavění akutního krvácení následuje hospitalizace.

Příprava ke kolonoskopii

Příprava ke kolonoskopii je třeba se dostavit po předchozí očistě střev projímadlem. Instruktáž k přípravě pacient obdrží u odesílajícího praktického lékaře nebo v naší ordinaci. Před kolonoskopií je třeba zajistit vyšetření krevní srážlivosti. Pacienti s poruchami krevní koagulace a pacienti na antikoagulační léčbě mají speciální přípravu. Diabetici I.typu léčeni inzulinem musí očistnou kůru a vyšetření absolvovat za hospitalizace. Preventivní použití antibiotik se řídí stejnými pokyny jako u gastroskopického vyšetření.

Pokud je prováděn závažnější léčebný výkon, je pacient následně odeslán k hospitalizaci. Je-li potřeba, využíváme během kolonoskopického vyšetření metodu analgosedace k tlumení bolesti. V takovém případě je velmi vhodné zajistit si doprovod, či ještě lépe odvoz domů.

Potřebujete více informací?

Kontaktujte nás